12. Tammelinna Päevad

12. Tammelinna päevad toimusid 23 – 26 september ja seekord esimest korda korraldas Tammelinna Päevi Tammelinna Selts üheskoos Tamme Kooliga, Tammelinna Raamatukogu, Oskar Lutsu Majamuseumi, Jalgpallikooli Tammeka, SA Tartu Spordi, Spordiseltsi Kalevi ja teistega. Neljapäevase sündmuse ajal võis leida sündmusi üle terve Tammelinna: Oskar Lutsu Majamuuseumist, Tamme Koolist, Tamme Gümnaasiumist ja Tammes Staadionilt.

Tammelinna Päevad 2015

Tammelinna päevade avapäev toimus kolmapäeval, kus Oskar Lutsu majamuuseumis said tammelinlased kohtuda Tartu piiskopi Joel Luhametsaga. Arutelu jooksul rääkis Joel Luhametsa enda elust ja tegemistest. Loomulikult räägiti just remondist valminud Pauluse kirikust ja selle kogukonna igapäeva tegemistest. Salongiõhtu lõppes kohvi, tee ja küpsistega hubase istumisega Oskar Lutsu majamuuseumis.

Neljapäeval võis leida tegevust paralleelselt nii Oskar Lutsu majamuuseumist kui ka Tammelinna raamatukogus. Oskar Lutsu majamuuseumis toimus muuseumitund “Kuhu kadus Kapsapea”. Lisaks sellele toimus muuseumis näidendi “Kapsapea” eellooga, toimus otsimismänge ja meisterdati. Lõunal esinesid Kivilinna kooli õpilased näidendiga “See Lutsu „Kapsapea” on täitsa OK lugu” Tiina Teppo juhendamisel”. Samuti toimus majamuuseumis maastikumäng “Tammelinna avastama!”, kus tutvuti Tammelinna ajalooga pärast mida toimus võistkondlik kaardiga orienteeriumine. Samal ajal võis Tammelinna raamatukogus näha nukunäidendit “Tõrukese seiklused Tammelinnas”, millele järgnesid Heli Poolakese juhendamisel meisterdamistoad. Õhtul toimus aga kõigile tammelinlastele mõeldud seminar, kus Merike Karolin ja Katrin Mäeots jagasid aiandusnõuandeid.

Reede oli teadushõnguline, kus vastavatud Tamme Gümnaasium avas kõigile huvilistele enda uksed ja toimus traditsiooniline Teadlaste öö programm.

Laupäevane päev oli Tammelinna Päevade põhipäev, kus toimus Tammelinna staadionil Suur Perepäev. Üheskoos Tamme Staadini, Jalgpallikooli Tammekaga, SA Tartu Sporti ja Spordiseltsi Kaleviga korraldati mitmekesise sisuga päeva, mis pakkus midagi kõigile. Perepäev algas rongkäiguga Tamme Kooli eest Tammes Staadionile, millele järgnes Tammelinna Päevade avamine, kus sõna võttis ka abilinnapea Tiia Teppan. Sellele järgnes kohe Twisteri lastejooks, mis purutas seekord uue osalejate rekorti. Pärast seda algas Tammeka aardejaht, Tammelinna jalgrattaretk ja spordi- ning tervise temaatilised seminarid. Esinesid nii Tamme Kooli õpilased, Shate kui ka Karl Gustav Adamsoo. Perepäeva jäi lõpetama showmängud Tamme staadioni peaväljakul. Kõige selle vahel, aga pakkusid tegevust nii Kaitseliidu Tamme Malev, Politsei, YFU, Muusikakoda, erialakoerad, Muusikakoda, Tähe Noortekeskus ja täika ning kohvikuteala.

Üritust toetasid ja sponsoreerisid: Tartu linn, Tamme Kool, Tamme Gümnaasium, Tammelinna Raamatukogu, Oskar Lutsu Majamuuseum, SA Tartu Sport, Tamme Staadion, Jalgpallikool Tammeka, Unilever Eesti AS, Teaduskeskus Ahhaa ja Tartu spordiselts Kalev